Blog, Sinema

Batman v Superman: Dawn of Justice – Sinema Yorum

27 Mart 2016

Yaşıtlarım bilirler Parliament Sinema Kulübü vardı Star'da. Bir kaç ayda bir Batman filmi yayınlardı. O zamanlardan itibaren ilgim vardır Yarasa Adam'a.

Batman, özellikle gerçeklikten kopmadan bir süper kahraman izlemek isteyenlerin favorisi. Örümcek ısırmış, kimyasal tepkimenin ortasında kalmış vs.'den ziyade teknolojiyi ve zekâyı kullanan bir karakter olarak tasarlanmış Batman.

Christopher Nolan ile yeniden başlayan Dark Night serisi bütün eski seri filmlerini hem senaryo hem de çekim kalitesi olarak geride bıraktı. Akıllardan çıkmayan hala insanların odalarına veya işyerlerine astığı bir Joker karakteri (Heath Ledger) bıraktı. İnce ve genel mesajlarıyla üçleme felsefi anlamda da ayrılan vaktin ve emeğin hakkını verdi.

Bu motivasyonla Batman ve Süpermen filmini bekleyenlerdendim. Elbette bir Nolan kalitesi beklemiyordum. Zaten iki kahramanın seçimi bile canımı sıktı. Bence Batman daima yalnız olmalı.

Filme gelirsek, söylenecek çok fazla şey yok. Beklendiği gibi uçuyorlar, uçuyorlar… Bir felsefe veya derinlik yok. Dramatik sahnelerin ortasında espriler falan…

Oyunculuk vasat. Senaryo vasat. Wonder Woman nereden çıktı neden geldi bir sonraki film için mi hazırlık anlayamadım.

Fragmanı, filminden iyi filmler vardır. Bu da öyle bir film bana sorarsanız.

Yine de başka yapacak işiniz yoksa izleyin.

Kafa dağıtırsınız…

 

Filmin IMDB sayfası için tıklayınız.

Wonder Woman tarihi için IMDB güzel bir sayfa hazırlamış tıklayınız.

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: