Blog, Sinema

Büyük Gözler (Big Eyes) – Sinema Yorum

30 Temmuz 2016

Tim Burton filmlerinden bana göre en iyilerinden biri olabilir. Gerçek hikayelerin ve kitapların sinemaya aktarımına insan ister istemez bir ön yargı ile yaklaşıyor. Ya gerçeklik eksik kalıyor ya da önemli detaylar atlanabiliyor.

Bu filmde Amy Adams ve Christoph Waltz karşılıklı güzel bir oyun sergiliyorlar. Konu dağıtılmamış, mesajlar abartılı değil. Dram yüklenebilecek yerler bile hafifçe geçilmiş. Müziklerde, Lana Del Rey sevenler içinse ayrı bir tat bırakabilecek bir yapım. Filmin konusu şöyle;

Eşi ve kızıyla birlikte sıradan bir hayat süren Margaret Ulbrich (Amy Adams), bu hayata daha fazla dayanamayarak kızıyla birlikte San Francisco'ya kaçar. Burada hayatta kalabilmek için tek şansı, resim yeteneğini kullanarak sokaklarda yaptığı resimleri satmaktır. Bu sırada karizmatik bir başka sokak ressamı Walter Keane ile (Christoph Waltz) tanışır, kısa sürede evlenirler ve Margaret, Keane olarak anılmaya başlar. Margaret'in kızından esinlenerek yaptığı büyük gözlü çocuk resimleri büyük ilgi görmeye başlar, ancak bu başarının kaymağını Walter yemektedir. Walter, eşsiz ikna yeteneği ve insan ilişkilerindeki başarısıyla Margaret'in resimlerini kendi adıyla bir marka haline getirir. Margaret bu oyuna kızının geleceği için katlanmak durumundadır. (sinemalar.com)

İzlemenizi tavsiye ederim…

Benim puanım: 10/8.5

IMDB sayfası için tıklayınız.

Wikipedia sayfası için tıklayınız.

 

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: